Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Asymmetry Festival 2016: reprezentanci ciężkich brzmień domykają line-up

Asymmetry Festival 2016: reprezentanci ciężkich brzmień domykają line-up
Asymmetry Festival 2016: reprezentanci ciężkich brzmień domykają line-up materiały prasowe
Poznaliśmy ostatnich wykonawców, jacy pojawią się podczas Asymmetry Festival 2016, który odbędzie się w dniach 22-24 września we Wrocławiu. Do tej pory swój udział w festiwalu potwierdzili: Jesu/Sun Kil Moon, Slim Cesna's Auto Club, Swallow The Sun, Conan, Dirge, Dbuk, Darkher, Izah, Joe Buck Yourself i Sinistro.

Asymmetry Festival 2016, 22-24 września, klub Firlej, karnety: 193 PLN


Czytaj też: Letnie festiwale muzyczne w Polsce 2016. Który wybrać?

Ideą wydarzenia odbywającego się w klubie "Firlej" jest prezentacja nieszablonowej muzyki z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, jazzu i folku oraz artystów eksperymentujących, wychodzących poza utarte ramy gatunkowe. - Od kilku lat staramy się redefiniować znane, osłuchane i lubiane nurty muzyki popularnej. Proponować naszej publiczności, aby zechciała spotkać się z muzykami, którzy nie chodzą utartymi ścieżkami. I jakkolwiek naszym znakiem firmowym są artyści nisko strojący swoje gitary, to w nadchodzącej edycji pozwalamy sobie na wycieczki w nieznane dla Asymmetry rejony, takie jak punk czy folk. Jak będzie wyglądał nasz program w przyszłości zależy od widzów i ich sugestii - mówi Robert Chmielewski, dyrektor Festiwalu.

Więcej na temat dotychczas ogłoszonych artystów i samego Asymmetry Festival 2016 przeczytacie TUTAJ.

Do festiwalowego line-upu dołączyła grupa Yob, jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatnich lat, który inspirując się dokonaniami Cathedral, Sleep, Electric Wizard czy Black Sabbath, wyznaczył nowe standardy doom metalu. Organizatorzy ogłosili też występ Discharge, grupy, która stała się inspiracją dla takich gigantów jak Metallica czy Anthrax. Muzycy początkowo grali w duchu Sex Pistols czy The Clash, lecz bardzo szybko odnaleźli swoje własne oryginalne brzmienie, d-beat, którym zarazili Wielką Brytanię i cały świat. Trzecią grupą jest Subrosa, sludge-doomowy eksperymentalny zespół z Salt Lake City. Choć w ich muzyce dominują niskie partie gitar, muzycy dodają do nich melodyjne, dynamiczne elementy folku, tworzące iście maniacką atmosferę, podbitą dodatkowo przez dwie pary skrzypiec elektrycznych. Ostatnią ogłoszoną formacją jest holenderski alt-rockowy zespół De Staat, utworzony w 2006 roku. Serwis SonicAbuse opisuje ich jako "elastyczna gatunkowo kapelę, która potrafi połączyć w jednej piosence eklektyczne, funkowe trzaski Becka, taneczne podrygi Kelisa Milkshake'a, napaloną duszę QOTSA (…) i zagubiony, gotycki romantyzm Nicka Cave'a".



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto