Niespodzianka w Pniewach! Dragonsi pokonali wicemistrza Polski

Jakub Czekała
Red Dragons Pniewy
Przed tym spotkaniem chyba tylko najzagorzalsi sympatycy Red Dragons Pniewy wierzyli, że z zajmującym obecnie drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy Futsalu Constraktem Lubawa miejscowi będą mogli nawiązać walkę.

Tymczasem nasi reprezentanci nie dość, że postawili się wyżej nowotowanym rywalom, to jeszcze zdołali wygrać spotkanie, praktycznie cały czas prowadząc. Mecz był zacięty, o czym świadczyć może choćby wynik, bo Red Dragonsi wygrali różnicą jednej bramki – 3:2.

Do przerwy nasi piłkarze zaskoczyli rywali z Lubawy. Po golach Andreya Baklanova już w czwartej minucie meczu oraz Adriana Skrzypka w 14 minucie – prowadzili 2:0. Ten wynik nie zmienił siędo przerwy. Po zmianie stron rywale wreszcie odpowiedzieli – w 26 minucie kontaktowego gola zdobył Vitinho.

Pniewianie ani myśleli jednak składać broni i nadal atakowali. Efektem dobrej gry naszych piłkarzy była bramka Patryka Hoły. Jak się okazało trafienie w 34 minucie dało nam zwycięstwo. Co prawda rywale trafili na 3:2 z karnego w 39 minucie meczu za sprawą Silvy, jednak zremisować już nie zdołali. Tym samym zwycięstwo ekipy z Pniew stało się faktem.