Pniewy. Sokół gromi Grom Wolsztyn w pierwszym spotkaniu wiosny

Jakub Czekała
Archiwum redakcji
Udany początek, udana końcówka – Sokół Pniewy mimo skróconego okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej V ligi bardzo dobrze się zaprezentował.

Rywalem pniewian była drużyna z dolnej części tabeli, a więc Grom Wolsztyn. Grom tylko z nazwy bo, to Sokół w tym spotkaniu okazał się pogromcą Gromu. Pniewianie rozbili rywala 0:4 i to na jego stadionie. Bramki w tym meczu zdobywali: Rafał Szaj w 5 i 21 minucie spotkania, Bartosz Kostrzyński w 85 minucie oraz Daniel Hajdukiewicz, który zamknął wynik pojedynku w 90 minucie.

Dzięki wygranej piłkarze Sokoła umocnili się na dziesiątym miejscu tabeli. Mają w tym momencie zgromadzone 24 punkty. Dodać tutaj należy, że są jedynymi reprezentantami powiatu szamotulskiego w tej grupie. W ten weekend – w sobotę 13 marca ekipa Sokoła zagra na własnym stadionie z Akademią Piłkarską Reissa. Początek spotkania o godzinie 15. Jednak ze względu na ograniczenia pandemiczne, mecz rozegrany zostanie przy pustych trybunach. Dodajmy, że Akademia Reissa ma obecnie 33 punkty i zajmuje 4 miejsce w tabeli. Jesienią w meczu tych druzyn padł wynik 3:2 dla ekipy z Poznania