Sokół Pniewy zwycięża z Pogonią Lwówek 1:0 [FOTO]

[email protected]
Sokół Pniewy vs Pogoń Lwówek
Sokół Pniewy vs Pogoń Lwówek Andrzej Konieczny
Sokół Pniewy przeważał od początku spotkania, ale nie potrafił wykończyć swoich akcji. Jedna z takich sytuacji pośrednio przyczyniła się do zdobycia przez gospodarzy jedynej w tym spotkaniu bramki.

W 18 minucie strzał Kamila Laszczkowskiego w bocznym sektorze pola karnego odbił po za linię końcową boiska bramkarz. Pniewski zespół wykonywał więc rzut rożny, po którym została przeprowadzona akcja w efekcie, której sędzia za zagranie ręką podyktował rzut karny.

Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się w 20 minucie Robert Sobkowiak. Piłkarze Pogoni wraz z trenerem protestowali przeciwko tej decyzji sędziego.Podziało to na nich mobilizująco, ponieważ po krótkiej chwili przejęli inicjatywę na boisku. Minutę przed końcem pierwszej połowy Pogoń mogła doprowadzić do remisu. Fatalne ustawienie formacji defensywnej i brak właściwej komunikacji spowodował, że piłkarz gości znalazł się sam na sam z Piotrem Lehrke. Bramkarz Sokoła obronił strzał rywala nogami.

Zmiany dokonane w drugiej połowie w składzie gospodarzy ożywiły nieco grę zespołu. Mimo tego gra była daleka od tego, co pniewski zespół prezentował przed tygodniem. Niewiele brakowało, a Pogoń otrzymałaby szansę na wyrównanie w identyczny sposób jak straciła bramkę. Piłkarze gości sugerowali zagranie ręką w polu karnym miejscowej drużyny, jednak sędzia miał odmienne zdanie.

Więcej o meczu w "Dniu Szamotulskim".

Sokół Pniewy - Pogoń Lwówek 1:0 (1:0)
Bramki: Robert Sobkowiak (20' karny)

Sokół Pniewy:

Piotr Lehrke - Maciej Cieślak, Krzysztof Marchewka, Tomasz Puncewicz, Robert Macyszyn - Jakub Bialik, Robert Sobkowiak, Marcin Knop (59' Miłosz Łondka), Kamil Laszczkowski (46' Dawid Kawczyński) - Mikołaj Stępień (63' Daniel Hajdukiewicz), Dmytro Koshakow

Na ławce: Jakub Stachowiak, Krystian Urbaniak, Adrian Igła, Oskar Głuchy

Sokół Pniewy odniósł drugie zwycięstwo w sezonie.

W najbliższą środę o 15:30 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pniewski zespół zmierzy się z liderem III ligi Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej - rezerwami Lecha Poznań.