Gramy do końca

Robert Poczekaj
Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons 2:2 (1:0) Bramki: Jurczak, Jakubiak – Skrzypek, Błaszyk

Nie byliśmy faworytem spotkania z Pogonią w Szczecinie, tym bardziej, że spotkanie rozgrywane było w pięknej hali Azoty Arena, na której ostatnio przegraliśmy dość gładko. Od pierwszych minut natarliśmy na rywala, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, ale świetnie w bramce spisywał się Łukasz Koszmider. Za to „Portowcy” nie potrzebowali wiele w ofensywie. Groźny kontratak szybko w 6 minucie zakończyli trafieniem Artura Jurczaka, obejmując prowadzenie 1:0. Graliśmy jednak nadal konsekwentnie, mając optyczną przewagę. Kotłowało się parę razy pod bramką szczecinian, ale gola przed przerwą nie zdobyliśmy.

Po zmianie stron otrzymaliśmy drugi cios, tym bardziej bolesny, że strata nastąpiła w momencie, kiedy wykonywaliśmy rzut rożny. Ponowny kontratak gospodarzy i w sytuacji sam na sam Jakubiak trafił obok Macieja Foltyna. Na szczęście bardzo szybko złapaliśmy kontakt. Z dystansu mocno uderzał Patryk Hoły, lot piłki zmienił Adrian Skrzypek, obok bezradnego w tej sytuacji Koszmidra. Gra nabrała jeszcze większego tempa i mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej widowni, choć nie brakowało też ostrych starć na parkiecie. Na bohatera zawodów wyrastał wspomniany już goalkeeper miejscowych, broniąc kilka razy w beznadziejnych sytuacjach. Za to w samej końcówce, kiedy graliśmy z „lotnym bramkarzem” Mateusz Gepert miał tzw. piłkę meczową, ale trafił w słupek. Za to na niespełna 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Piotr Błaszyk uderzył precyzyjnie i mocno, ustalając końcowy wynik na 2:2. Co ciekawe w ostatnie sekundzie mieliśmy jeszcze jedną akcję i przy odrobienie szczęścia mogliśmy ten mecz wygrać, ale po uderzeniu Adriana Skrzypka, znów lepszy okazał się Koszmider.

Po spotkaniu gospodarze nie kryli rozczarowania, jednak uważamy, że z przebiegu całego meczu zasłużyliśmy co najmniej na remis. W Azoty Arena pojawiła się też grupa naszych kibiców, którym serdecznie jeszcze raz chcieliśmy podziękować. Teraz nastąpi krótka przerwa na mecze Reprezentacji, a do rozgrywek ligowych powrócimy za dwa tygodnie spotkaniem w Pniewach z AZS UG Gdańsk.